Dzisiaj dodałem forum na stronie. Myślę, że to również całkiem dobre medium wymiany informacji, no i daje możliwość łatwiejszej współpracy. Jeszcze nie zdecydowałem jak finalnie będzie podzielone (jakie kategorie), ale jakby co to już można coś pisać.

  Jeżeli masz jakieś sugestie, problemy, to stworzyłem podstawowe działy, w których możesz mi o nich napisać. Postaram się odpisać jak najszybciej będę mógł i być może pomóc. Szczerze liczę, że forum się rozwinie i nie będę prowadził tej strony dla samego siebie, chociaż sprawia mi to ogromną przyjemność póki co, nawet mimo, że aktualnie tylko 4 osoby (w tym ja) wiedzą o istnieniu DigiArch.

  Żeby móc pisać na forum trzeba się zarejestrować i jeśli wszystko dobrze ustawiłem to wymagana jest aktywacja konta przez administratora (czyli przeze mnie). Zdecydowałem się na takie rozwiązanie ponieważ z doświadczeń z poprzedniej edycji tej strony (wtedy miał być to oficjalny serwis NAC) wiem, że przez to forum, na stronie rejestrowały się tysiące (dosłownie tysiące) botów, a usuwanie takich fejkowych kont zajmowało mi strasznie dużo czasu. Chciałbym tego uniknąć tutaj.

 Małe oświadczenie: Nie zamierzam i nie będę udostępniał, odpłatnie ani nieodpłatnie, nikomu danych podanych przy przez Was przy rejestracji. Część z tych danych może być używana przez firmy trzecie takie jak Facebook/Meta, Google, WordPress itp. ponieważ na stronie DigiArch stosuje mechanizmy pochodzące od tych właśnie firm. Ale to normalna sprawa, tak jest na wieeelu innych stronach. Nie bójcie się, a na wszelki możecie podać pseudonimy. Mi naprawdę nie są do szczęścia potrzebne wasze dane, a „wujek Gugle” i tak już od dawna wie co jecie na śniadanie ;). PAMIĘTAJCIE jednak, że adres email musi być prawdziwy i musi należeć do Was, będzie potrzebny do kontaktu w celu aktywacji konta. Ale jeżeli będziecie kiedyś chcieli to wyczyszczę Wasze ślady pozostawione na tej stronie 🙂 Wystarczy, że do mnie napiszecie… chociaż będzie mi smutno, że mnie opuszczacie ;(

  Chciałbym aby na forum panowała luźna atmosfera bez spin i niezdrowych kłótni. Jestem za szczerością i przeciw cenzurze, póki wszystko odbywa się kulturalnie. Nie przeszkadzają mi wulgaryzmy, ale też jakoś specjalnie do nich nie namawiam. Tak czy inaczej pamiętajcie, wszyscy jesteśmy po pracy, stanowiska kierownicze, dyrektorskie zostawiamy w firmie, tutaj wszyscy jesteśmy równi i WSZYSCY JESTEŚMY NA TY. Tak będzie łatwiej i przyjemniej.

  Na forum nie ma głupich pytań. Każde pytanie traktowane jest (przynajmniej przeze mnie) poważnie. Żaden problem nie jest zbyt trywialny żeby o nim napisać. Masz problem ze znalezieniem opcji zapisu pliku w Microsoft Word? Pisz, zrobię screen i pokażę Ci jak zapisać plik. Nie oceniam. Nie każdy lubi i/lub rozumie w pełni pracę z komputerem, ja to rozumiem. Pytać można o co się chcę i jeżeli jest to związane z pracą digitalizatora, archiwisty cyfrowego, użytkownika komputera. W miarę możliwości będę odpowiadał na pytania i pomagał, zachęcam też do tego Was. Jeżeli znacie odpowiedź na czyjeś pytanie, piszcie. Razem stworzymy bazę wiedzy, która przyda się wszystkim.

 

 


Obrazek wyróżniający:
Photo by Cherrydeck on Unsplash

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.